0

Latvijā ir izsludināta gripas epidēmija! Ko Tu vari darīt, lai sevi pasargātu

Kā katru gadu ziemā, arī šogad gripas sezona ir sākusies un ir aktuāls jautājums, vai es kaut ko vēl varu darīt, lai sevi un savu ģimeni pasargātu.

Vakcinējies

Ja esi riska grupā, tad Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) joprojām atgādina, ka vakcinācija pret gripu ir efektīvākais veids kā sevi aizsargāt. Gripas epidēmija var ilgt vairākas nedēļas un pat mēnešus, vakcinējoties imunitāte pret gripu veidojas 10-14 dienu laikā.

Miegs

Miegs ir veselīgas imunitātes pamatu pamats. Ļauj organismam atpūsties un velti savam naktsmieram vismaz 7-8 stundas.

Svaigs gaiss un kustības

Neskatoties uz laikapstākļiem aiz loga, pavadi pēc iespējas vairāk laika svaigā gaisā. Elpceļi ir organisma ārējās barjeras, kuras pasargā organismu no vīrusiem, tai skaitā gripu, norūdīt tos ir mūsu uzdevums un to var darīt katru dienu, arī ziemā.

Dārzeņi, varavīksnes krāsas uzturs

Ir neapstrīdams fakts, ka dārzeņus un augļus Latvijā ēd par maz, it sevišķi ziemas sezonā, bet dārzeņi un augļi ir viens no stūrakmeņiem veselīga uztura pamatā. Tie ir tik vērtīgi sava sastāva dēļ, tie satur tik vajadzīgos antioksidantus.  Antioksidanti palīdz mums cīnīties pret ārējās vides kaitīgajiem faktoriem, tai skaitā vīrusiem, arī gripas. Pievērs pastiprinātu vērību varavīksnes krāsas uzturam savā un savas ģimenes ēdienkartē, it sevišķi vīrusu sezonā.

 Vīrusu sezonā uzņem svarīgākās uzturvielas un vitamīnus

Prakse un pētījumi rāda, ka vīrusu saslimšanas gadījumā, cinkam var būt pozitīva ietekme uz organismu saaukstēšanās sākumposmā, kā arī tā lietošana var samazināt saaukstēšanās ilgumu un atvieglot simptomus. Noderēs arī C, B un D vitamīni – tie paši, kas nepieciešami imunitātes stiprināšanai. Tā kā saaukstēšanās jau sākusies, tos vēlams uzņemt koncentrētā veidā. Pievērs uzmanību arī tādai vielai kā laktoferīns, kas ir iedzimtās imūnsistēmas viens no galvenajiem faktoriem, tam piemīt baktericīda, pretvīrusu iedarbība. Laktoferīnu var uzņemt kapsulu veidā, bet bērniem ir izstrādāts mutē izsmidzināms līdzeklis GoImmune KIDS, kas koncentrētā veidā satur laktoferīnu. Atbalstot savu imunitāti un veselību, saaukstēšanās un vīrusu infekciju gadījumā, ir vērts lietot dabas vielu līdzekļus ar pierādītu efektivitāti. Silvanols ir radījis GoImmune Strong – zinātniski pierādītu produktu, kam 2020. gadā LU un pētniecības centra BIOR laboratorijās tika pierādīta antibakteriāla iedarbība. Pētījumā iegūtie dati ļauj GoImmune strong lietot elpceļu vīrusu infekciju profilaksei un ātrākai veselības atgūšanai saslimšanas gadījumā 1.

Uztura bagātinātāji. Uztura bagātinātāji neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

  1. https://silvanols.lv/wp-content/uploads/2023/08/Latvijas_Arsts_Goimmune-Strong-%E2%80%93-organisma-aizsargspejam-pret-elpcelu-virusu-un-bakterialam-infekcijam-Latvijas-Arsts-oktobris-2020.pdf

Goimmune Strong – organisma aizsargspējām pret elpceļu vīrusu un bakteriālām infekcijām, Latvijas Ārsts, oktobris 2020 (PDF dokuments)

Antibiotics | Free Full-Text | Synergistic Effect of Polyphenol-Rich Complex of Plant and Green Propolis Extracts with Antibiotics against Respiratory Infections Causing Bacteria (mdpi.com)

Ramata-Stunda A., Nikolajeva V., Petriņa Z., Kuļikova D. GoImmune Strong – organisma aizsargspējām pret elpceļu vīrusu un bakteriālām infekcijām. Latvijas Ārsts, 2020., 10, 62.-64.lpp.

Prece pievienota grozam