0

Piens palīdz bērnam saldi iemigt, bet, noskaidrosim – kā piens var palīdzēt pieaugušajiem pret bezmiegu!

Interesanti būtu veikt aptauju, ar ko katram no mums saistās bērnība? Iespējams, kādam ar mammas silto klēpi, kādam ar tēta lielo, mīļo plaukstu, kādam ar omītes ceptām pankūkām, kādam ar opīša pirktajām konfektēm, bet kādam – ar silta piena krūzi. Lai vai ar ko, visām sajūtām ir vienojošais – laime, labsajūta un miers, nekāda stresa.

Kļūstot pašiem par vecākiem, ir svētlaime skatīties, kā mūsu mazulis zīž pieniņu, atpūtas brīžos pasmaida, un, kad puncis ir pilns, saldi aizmieg.

Tas ir dabas brīnums, ko grūti saglabāt pieaugot – labsajūta, ko sniedz piens. Tā ir emocionālā piesaiste, tas ir fiziski ar pienu piepildīts puncis, un tas ir kas vairāk. Par šo “kas vairāk” arī turpmāk rakstā.

Zinām, ka piens ir ēdiens, kas bagāts ar augstvērtīgām olbaltumvielām, minerālvielām un lipīdiem. Zinām, ka piens ir veselīgs kauliem, jo ir svarīgs kalcija un D vitamīna avots. Bet realitātē piens satur daudz vairāk – tas var sniegt ievērojamu daļu no ikdienā nepieciešamā magnija, selēna, riboflavīna, vitamīna B12 un pantotēnskābes jeb B5 vitamīna, kas nepieciešams, lai sintezētu koenzīmu-Q. (1) Tas nozīmē, ka piens satur gandrīz visas uzturvielas, kas nepieciešamas mūsu ķermeņa normālai funkcionēšanai. Ar pienu jaundzimušie uzņem neaizvietojamās aminoskābes, un tādējādi ir nodrošināti ar tik nepieciešamo imunoloģisko aizsardzību.

Papildu pamata barības vielām piens nodrošina arī virkni funkcionālu savienojumu, ieskaitot bioaktīvos proteīnus. Gremošanas laikā piena olbaltumvielas tiek sagremotas (sašķeltas) peptīdos, kuriem ir daudz bioloģisko funkciju un kas var atšķirties no to pamat olbaltumvielu funkcijām.

Šie peptīdi tiek iegūti gan no kazeīna (ieskaitot αs1-, αs2-, β- un κ-kazeīnu), gan no sūkalu olbaltumvielām (ieskaitot α-laktalbumīnu, β-laktoglobulīnu un laktoferīnu). Šiem biopeptīdiem ir virkne kolosālu efektu mūsu ķermenī, ieskaitot minerālu saistīšanu, pretmikrobu darbību, pat normāla asinsspiediena sekmēšanu, normālu cukura līmeņa uzturēšanu, pretsāpju aktivitāti, imunitāti modulējošas un antioksidatīvās īpašības. (2) (3)

Meklējot bērnības labsajūtas noslēpumu, zinātnieki atklāja, ka pienam piemīt nomierinošas īpašības, kas saistītas ne tikai ar nomierinošo piena zīšanas procesu. Tika uzsākti pētījumi ar mērķi atrast īpašo dabīgā piena sastāvdaļu, kas nomierina un ļauj vieglāk aizmigt.

Kas meklē – tas atrod! Izrādās, ka fermenti, kas atrodami mazuļu gremošanas sistēmā, ir atbildīgi par specifiska bioaktīvā peptīda izstrādi, kas rada miera stāvokli. Diemžēl pieaugušo fermentatīvā sistēma vairāk nespēj to no piena paņemt – nespēj atbrīvot šo bioaktīvo piena peptīdu, līdz ar to nevar iegūt šo nomierinošo bērnības labsajūtu. Tomēr zinātnieki neatkāpās un Ingredia (Francija) uztura speciālisti izstrādāja novatorisku veidu, kā reproducēt mazuļa gremošanas sistēmu, izmantojot gremošanas enzīmu – tripsīnu, lai no kazeīna izdalītu piena olbaltumvielu hidrolizātu, kas satur īpašo bioaktīvo peptīdu ar nomierinošām īpašībām – α-kasozepīnu, ko patentēja ar nosaukumu Lactium®.

Lactium® ir piena olbaltumvielu hidrolizāts, kas satur unikālu bioaktīvu dekapeptīdu ar relaksējošām īpašībām – tām, kuras mēs šajā rakstā saucam par bērnības sajūtu. Lactium® tika pētīts kopš 1990. gada un patentēts pēc 12 gadu pētījumiem Ingredia laboratorijās sadarbībā ar Nansī Universitāti (Francijā).

Lactium® efektivitāte tika novērtēta daudzos klīniskajos pētījumos.

Lactium® – pieaugušo fermentatīvajai sistēmai pielāgotā īpašā piena olbaltumviela ar pierādītu nomierinošo iedarbību – pieejams Zaļās farmācijas uzņēmuma Silvanols ražotajos produktos – GoRelax Day un GoRelax NightGoRelax līnijas produkti darbojas pret stresu un papildus Lactium® satur arī dabīgu, no grifonijas ekstrakta iegūtu aminoskābi 5-HTP (5-hidroksitriptofānu), kas ir nozīmīga viela gan laimes sajūtas radīšanā, gan dienas un nakts ritma uzturēšanā.

1000x1000px mieram jpg 1

GoRelax Night papildus satur arī melatonīnu (miega hormonu) un Kalifornijas magones ekstraktu, kas palīdz ķermenim relaksēties pēc saspringtas dienas. Tikai viena kapsula vakarā neilgi pirms miega palīdzēs iemigt un saglabāt veselīgu miegu visas nakts garumā un pamosties no rīta možam. GoRelax Night – dabīga un droša palīdzība bezmiega gadījumā!

gorelax night 20k lv 1024x770 2

GoRelax Day papildus satur dabas vielas – safrānu, kas palīdz uzturēt emocionālo līdzsvaru un labsajūtu un žeņšeņu, kas palīdz saglabāt fiziskās un garīgās spējas vājuma, spēku izsīkuma un noguruma brīžos. GoRelax Day – prāta asumam un emocionālam līdzsvaram. Neizraisa miegainību.

gorelax day 20k lv 1024x770 2

Uztura bagātinātāji. Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

  1.  Food and Agriculture Organization of the United Nations. [sk. 02.2020]
  2.  Søren Drud Nielsen, Robert L.Beverly, YunyaoQu, David C.Dallas. Milk bioactive peptide database: A comprehensive database of milk protein-derived bioactive peptides and novel visualization. Food Chemistry. 2017. Volume 232, 673–682 pp.
  3.  Clare D. A. and Swaisgood H. E. Bioactive milk peptides: a prospectus. National Library of Medicine. Journal of dairy science. 2000.  Vol. 83, Iss. 6,  1187–1195 pp.
Prece pievienota grozam